Balony kojarzą się z radością, uśmiechem, wolnością. Mogą być w wielu przeróżnych kolorach i kształtach. Można je zobaczyć na festynach, w witrynach sklepowych, na różnego rodzaju galach i przyjęciach, czy ślubach. Zdobią też studniówki, imprezy urodzinowe, dyskoteki szkolne. Stanowią miły dodatek wielu różnych wydarzeń. Girlandy z balonów, mogą stać się eleganckim motywem wystroju niejednej sali bankietowej.
Krótka historia balonów
Choć balony, w formie jaką znamy dziś zaczęły być produkowane na masową salę w 1930 roku, ich historia zaczyna się nieco wcześniej. Zanim balony osiągnęły formę przypominającą współczesną, były robione z elementów zwierzęcych, głównie z jelit. W 1824 roku w Londynie Michael Faraday przeprowadzał badania z wodorem. Używał do nich balonów. Wynalazca Ingram, poszukując materiału na dętki stworzył balon z lateksu z głową kota. Wyprodukował 2000 takich balonów.
Dzisiejsze balony mają wiele różnych kształtów, są i takie, które można samodzielnie formować, np.: łączyć w girlandy. Robi się z nich litery, cyfry, postacie z bajek. Są kolorowe, przeźroczyste, wypełnione brokatem, z lampkami ledowymi. Balony pompuje się zwykłym powietrzem lub helem. Produkuje się je z gumy, lateksu lub folii. Układa się je w różnych formach, tworząc niezwykłe kształty. Podobnie, jak bańki mydlane, wywołują zarówno u dzieci, jak i dorosłych uśmiech na twarzach.
Dekoracje z balonów – girlandy
Z połączonych balonów można stworzyć wiele rzeczy, np. wielkie filiżanki z kawą, lody, postaci z bajek i wszystko, na co pozwoli fantazja. Wszystko zależy od tego, jaki jest cel. To dobra zabawa przypominająca budowanie z klocków. Dużą popularnością cieszą się girlandy z balonów. To nic innego, jak połączone ze sobą balony w formie „sznurka.” Można je układać w łuki, można zostawić w formie prostej, okrągłej, kwadratowej, czy tworzyć z niej fale.
Girlandy z balonów, takie jak np. https://partybudziki.pl/pol_m_DEKORACJE-I-NAKRYCIA-STOLU_Balony_Girlandy-balonowe-1006.html wyglądają elegancko, idealnie sprawdzą się więc na ślubach, czy balach. Można nimi udekorować sale bankietowe, wnętrze kościoła, witrynę sklepu z elegancką odzieżą. Odpowiednio dobrane kolorystycznie balony, mogą dodawać blasku nawet gwiazdom filmowym podczas różnego rodzaju uroczystościach, czy galach.
W zależności od koncepcji i miejsca, balonowe girlandy mogą leżeć na ziemi, być przytwierdzone do pergoli. Można je zawiesić pod sufitem, ułożyć na ławach, stołach i w innych miejscach. Jeśli uroczystość, czy impreza odbywa się na świeżym powietrzu można takimi girlandami otulić np.: pnie drzew. Łącząc zaś balonowe girlandy ze sobą, można zbudować z nich domek, łódź i inne atrakcyjne kształty.