Druhny na weselu

0
24

Rola druhen podczas ceremonii ślubnej i wesela jest nieoceniona. Co prawda, ich obecność nie jest jeszcze u nas utrwalona tradycją, ale coraz częściej pojawiają się na tej uroczystości. Druhny mają swoje określone zadania, trochę podobne do zadań świadków, ale bardziej „rozbudowane”. Jednocześnie, zadania te nie wymagają takiej powagi, jak zadania świadków, którzy towarzyszą nowożeńcom przede wszystkim podczas ceremonii ślubnej i składają swój podpis na akcie zawarcia małżeństwa. 

Kim są druhny?

Druhny to zazwyczaj najbliższe przyjaciółki, siostry lub kuzynki Panny Młodej. Powinny być niezamężne 🙂 Ich ilość jest raczej dowolna, ale chyba absolutnym maksimum jest liczba 8 🙂

Głównym zadaniem druhen jest pomoc w przygotowaniach do ślubu i wesela oraz w jakimś stopniu odpowiedzialność za przebieg tych uroczystości. Już na etapie przygotowań ślubnych do zadań druhen należy m.in. prowadzenie listy prezentów (jeśli takowa jest), zorganizowanie wieczoru panieńskiego, pomoc w załatwianiu różnych spraw związanych ze ślubem i weselem.

Druhny na weselu i ich zadanie

Podczas wesela druhny dbają o nienaganny wygląd Panny Młodej, przede wszystkim o dobre ułożenie sukni i welonu, makijaż i fryzurę. Przejmują opiekę nad kwiatami i prezentami wręczonymi nowożeńcom. Dbają o to, żeby wszyscy dobrze się bawili.

Druhny powinny wyróżniać się strojem. Najczęściej mają sukienki w tym samym kolorze, jednakowe ozdoby, czasami bukiety kwiatów. Sukienki druhen nie mogą przyćmić swoim wyglądem kreacji Panny Młodej. Ich kolor  może być dowolny, jednak musi różnić się od koloru jej sukni. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here