Gipsówka – nowy trend ślubnej florystyki

0
29

Łyszczec zwany potocznie gipsówką to drobne, białe kwiatki, które z pewnością znacie z ogrodów bądź kwiaciarni. We florystyce używane od dawien dawna, służą głównie do przyozdabiania bukietów z róż bądź goździków. Ale gipsówka świetnie sprawdzi się również w roli głównej, a jej kremowo-biały kolor pasuje idealnie do ślubu.

Gipsówka – dekoracje

Gipsówka bardzo często używana jest do ozdabiania kościoła oraz sali weselnej. Ten kwiat ma wiele zalet. Przede wszystkim jest stosunkowo tani, można go kupić w zasadzie przez cały rok, a w okresie letnim nawet znaleźć w przydomowym ogrodzie. Poza tym, co również ważne, nie jest wymagający i wytrzymuje naprawdę długo bez wody. Po jakimś czasie po prostu się zasusza, nie tracąc wcale na uroku, dzięki czemu unikniemy stresu wynikającego z więdnięcia dekoracji przed uroczystością.

Gipsówki można nawet użyć do przyozdobienia tortu weselnego bądź talerzy na weselnym stole. Będzie wyglądała pięknie, porozkładana między deserami lub zimnymi przystawkami. Świetnie sprawdzi się również przy oznaczaniu stołów. Kilka gałązek gipsówki możecie położyć przy każdej tabliczce z imieniem i nazwiskiem. Będzie to miły akcent i zarazem drobna pamiątka dla gości z wesela.

Romantyczny bukiet ślubny

Przyjęło się, że gipsówka stanowi tło dla kwiatów w bukiecie. Tymczasem ona świetnie wygląda samodzielnie, tworząc delikatny i romantyczny bukiet. Taka kremowa wiązanka świetnie dopełni kreację w stylu retro, jak również każdą inną suknię w białym lub kremowym kolorze. Nie musicie martwić się, że bukiet wam zwiędnie zanim dotrzecie do kościoła, o czym pisaliśmy wyżej. Gorąco polecamy bukiet z gipsówki.

Jeżeli marzycie o wianku na głowie, to również możecie tutaj polegać na gipsówce. Łatwo daje się upleść, a sam wianek będzie imponujący i naprawdę uroczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here