Jak dobrać ślubny bukiet ?

0
25

Bukiet ślubny to ważny element ceremonii ślubnej, a przede wszystkim kreacji panny młodej. Planując ślub na kilka miesięcy wcześniej, należy brać pod uwagę, jakie kwiaty sezonowe będą dostępne w danym okresie i o danej porze roku. Warto przemyśleć to również pod kątem ich ceny, zwłaszcza, jeśli te same kwiaty mają być elementem dekoracji stołu weselnego.

Jak dobrać ślubny bukiet – popularne kształty

Najbardziej popularnym kwiatem, z którego tworzy się ślubne bukiety, jest róża – piękna, ponadczasowa i dostępna przez cały rok. 

Zdecydowanie największy wybór kwiatów do ślubnego bukietu będziemy mieć wiosną oraz latem. Wtedy bukiet powinien być możliwie najbardziej kolorowy, soczysty i bogaty. Aż szkoda nie wykorzystać tego co oferuje nam natura o tej porze roku. Róże, malwy, kaczeńce, konwalie, maki, kwiatu bzu, a także kwitnące drzewka owocowe. Wyglądają pięknie zarówno pojedynczo, jak i zmieszane razem, tworząc niezwykle bogaty bukiet.

Jesienne i zimowe bukiety można tworzyć w oparciu o astry, zawsze dostępne róże, a także gałązki drzew i krzewów z jesiennymi owocami, jak np. jarzębina. Zimą do bukietu będą pasowały gałęzie drzew iglastych, takich jak świerk czy jodła.

Bukiet dobrany do stroju

Bukiet często dobiera się do stroju Panny Młodej. Można nawiązać kolorem do sukni lub do dodatków takich jak ponczo, buty czy fascynator. Jeśli natomiast kreacja Panny Młodej jest cała biała, to kolor bukietu może korespondować z muszką lub krawatem Pana Młodego albo z kolorem jego garnituru. Możliwości jest wiele, a wybór zależy tylko od Was.

Bez względu na porę roku można zaplanować bukiet z róż, orchideigerberówgoździków i wielu innych kwiatów. Są jednak kwiaty dostępne o określonej porze roku, jak np. gardenie (białe, o pięknym zapachu), dostępne wiosną i latem. Od wiosny do lata można liczyć na tulipany (są niedrogie,ale mało odporne na wysokie temperatury). Pięknym wiosennym kwiatem jest konwalia, która nadaje się do skromnego, malutkiego bukieciku. Ale uwaga, dostępna tylko wczesną wiosną.
Porą roku o najbardziej obfitym wyborze kwiatów jest oczywiście lato. Królową letnich ślubów jest piwonia, zarówno biała, jak i w kilku odcieniach różu. Do letnich bukietów nadają się też gerberykaliemakichabryhortensje, rumianek, a nawet słonecznik.

Kolor bukietu ślubnego

Ważnym aspektem przy wyborze bukietu ślubnego jest jego kolorystyka. Jest ona częściowo związana z porą roku i dostępnymi w tym okresie kwiatami, ale również z tym, jaki kolor lubi panna młoda oraz jakiego koloru suknię będzie miała. Kolor bukietu może też nawiązywać do koloru przewodniego całej uroczystości, jeśli oczywiście takowy istnieje.

Oto przykłady kolorów, jakie dominują o określonej porze roku:
wiosną – żółcienie, fiolety, czerwienie, róże, zielenie;
latem – to nieograniczone bogactwo kolorów;
jesienią – królują brązy, żółcienie, pomarańcze, czerwienie, bordo;
​zimą – biele, pastele srebro;

Jeśli przy organizacji ślubu dopuszczacie odrobinę szaleństwa, to wybierając bukiet postaw na oryginalność! W zimie można pokusić się o niekonwencjonalny bukiet, wykonany z dodatkiem pereł, muszelek, kolorowych szkiełek, koronek albo ptasich piór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here