Nude i ecru czyli alternatywy dla białej sukni ślubnej

0
44

Tradycyjnie przyjęło się sądzić, że suknia ślubna powinna być biała. Kolor biały utożsamiany z delikatnością i czystością ma symbolizować niewinność młodej panny wstępującej w związek małżeński. Wbrew temu co można by przypuszczać, biel zaczęła dominować w modzie ślubnej stosunkowo niedawno. Tak naprawdę dopiero w XIX wieku biel zaczęła dominować wśród ślubnych kreacji. Wcześniej panny młode najczęściej decydowały się na suknie karminowe, uznawane za najbardziej eleganckie. W kulturze chińskiej również czerwień była tradycyjnym kolorem ślubnej sukni, w Indiach czerwień oraz zieleń, jako tradycyjne symbole pomyślności i płodności. Z kolei w Meksyku nadal najbardziej popularnym kolorem sukni ślubnej jest czerń. Tam biały jest uznawany za kolor żałoby. Co kraj to obyczaj!

Alternatywy dla białej sukni ślubnej

Jeżeli białe suknie wydają się Wam nudne, ale nie chcecie rezygnować z efektu delikatności i niewinności jakie one dają, to zdecydujcie się na któryś z odcieni złamanej bieli. Jest ich naprawdę wiele, w salonach ślubnych można znaleźć suknie w kolorach skorupki jajka (ang. egg shell), szampanakości słoniowejecru, albo rumu. Są one do siebie zbliżone nasyceniem barwy, jednak każdy tak naprawdę jest zupełnie inny.

Aby wybrać odpowiedni dla siebie odcień sukni, najlepiej znać swój typ urody. Panie o jasnej karnacji i ciemnych włosach, których typ urody określa się mianem „zima” najlepiej wyglądają w odcieniach chłodnych tj. wpadających w róż lub fiolet. Takim zimnym odcieniem będzie na przykład szampan. Z kolei panie o typie urody nazywanym „jesienią” wyglądają lepiej w ciepłych odcieniach. Dlatego ich suknia powinna raczej wpadać w żółty. Taka będzie skorupka jajka albo kość słoniowa.

Kolory sukni

Jeśli nie jesteście pewne jaki macie typ urody, to najprostszym rozwiązaniem będzie przymierzenie kilku sukien w złamanych odcieniach bieli. Nie zwracajcie uwagi na krój samej sukni, a jedynie na to czy jej odcień jest dla was twarzowy. Dzięki temu będziecie wiedziały na jakie kolory zwracać uwagę, a jakich nie warto nawet przymierzać następnym razem.

Nie zapominajcie o dodatkach. Do sukni w kolorze nude lub ecru najbardziej pasują akcesoria w podobnym lub zbliżonych odcieniu. Ewentualnie w innym kolorze, ale o podobnym nasyceniu barw. Ponieważ suknie w takich odcieniach nie są bardzo wyraziste, to zbyt intensywne dodatki mogą je zdominować i pozbawić uroku. Nie będzie to dobrze wyglądało, dlatego dobierzcie wszelkie detale z dużą starannością. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here