Oryginalne dekoracje stołu weselnego

0
109

Najpopularniejszą ozdobą weselnych stołów są kwiaty. Pomysłów na ich wykorzystanie w tym celu może być mnóstwo. Mogą to być obfite bukiety w różnych kolorach lub w kolorze przewodnim całej uroczystości ślubnej. Bukiety mogą być ustawione bardzo gęsto wzdłuż podłużnych stołów lub tylko w kilku miejscach, a na okrągłych stołach – centralnie. 
Rodzaj kwiatów zależy od wystroju całej sali i „konwencji”, w jakiej odbywa się wesele. Jeśli jest to wesele w super-eleganckiej sali, z piękną zastawą stołową i wykwintnym menu, to oczywiście najdostojniej będą się prezentowały bukiety z róż. Natomiast przy skromniejszym weselu, albo np. w stylu wiejskim czy vintage, kwiaty mogą być różne, nawet ogrodowe czy polne. Wszystko też zależy od pory roku, w jakiej organizowane jest wesele. 

Pojedyncze kwiaty

Pięknie się prezentują również pojedyncze kwiaty, nie w bukietach, np. tulipany, dostępne zwłaszcza wiosną. Jeśli w dekoracji stołów dominuje biel, a uroczystość odbywa się w maju, warto wziąć pod uwagę konwalie. Są śliczne, delikatne i pachnące wiosną.

Ważne jest również to, w czym kwiaty będą eksponowane. Oczywiście wiadomo, że w „wykwintnym” wydaniu powinny być umieszczone w szklanych lub kryształowych wazonikach, ale dla tych, którzy stawiają na oryginalność i nietuzinkowe pomysły, mamy inne propozycje. Na przykład szklane buteleczki po napojach lub słoiczki (obowiązkowo super-czyste i lśniące), butelki po winie lub inne. Można je pomalować np. na złoty lub srebrny kolor albo okleić etykietkami, na których można umieścić jakieś sentencje o małżeńskim życiu itp.

Na stołach weselnych zawsze dobrze się prezentują świece w szklanych świecznikach (ważne tylko, żeby były bezpiecznie rozmieszczone i nie groziły zapaleniem się czegoś lub poparzeniem gości!). Równie ładnym i zawsze dostępnym elementem dekoracji są zielone gałązkirozrzucone płatki kwiatów, kiście jarzębiny itp.

Należy też zadbać o odpowiednie oznaczenie miejsc dla gości. Ładnie wydrukowane wizytówki można umieścić wykorzystując do tego szyszki (zwłaszcza jesienią i zimą), ozdobne serwetki, jakieś słodycze, np. małe kolorowe muffinki.

Jeśli wesele jest duże i goście będą rozsadzeni przy większej liczbie stołów, trzeba  przemyśleć, jak je oznaczyć. Poniżej kilka wesołych pomysłów, tak aby goście łatwo trafili na przydzielone im miejsce.

Oryginalne dekoracje stołu weselnego – DIY

Jeśli macie zacięcie do projektów DIY (Zrób to Sam) to zachęcamy do własnoręcznego wykonania ozdób na stoły. Możecie pobawić się w ozdobienie świeczników oraz innych ozdób brokatem, farbami lub wstążeczkami. Fajnie będą wyglądać ręcznie stworzone litery będące połączeniem waszych inicjałów, które postawicie na stole, przy którym będziecie siedzieć Wy oraz świadkowie. 

Na poniższych fotografiach prezentujemy jeszcze inne ciekawe pomysły na ozdobę stołów. Różne napisy, girlandy, a także niebanalny sposób na obejrzenie zdjęć państwa młodych z okresu ich narzeczeństwa albo nawet z dzieciństwa. Zamiast typowych albumów, na stołach stoją słoiczki, a w nich zdjęcia. Goście będą mogli  sobie je podawać z rąk do rąk, bez obawy, że je pobrudzą lub uszkodzą. A przy tym, będzie to dobra zabawa.

Na zakończenie, jeszcze jeden pomysł na pojemniki dla kwiatów. O butelkach „z odzysku” już wspomnieliśmy, a tym razem proponujemy puszki po konserwach. Pozbawione etykietek, starannie umyte i pomalowane, wyglądają całkiem sympatycznie, zwłaszcza na stołach weselnych, które stoją na świeżym powietrzu, np. w ogrodzie. Możemy już zawczasu poprosić znajomych, którzy są właścicielami domowych czworonogów, żeby zbierali dla nas puszki po karmie. Wykażemy się tutaj nie tylko pomysłowością, ale także ekologicznym podejściem do wykorzystania surowców wtórnych 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here