Prezenty na ślub – co zamiast kwiatów

0
24

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dla niektórych najważniejsze. Wydarzenie to ma wielką wagę nie tylko dla zapraszających, ale również dla zapraszanych. Wydarzenie to jest okazją do tego, aby komuś co podarować. Wybór prezentu nie zawsze należy do łatwych zadań. A warto, aby prezent okazał się trafiony.

Prezenty na ślub

Oto kilka propozycji do rozważenia, zwłaszcza dla tych, którzy wybierają się na ślub:

Kwiaty

Kwiaty to zdecydowanie najbardziej uniwersalny prezent. Pasuje zarówno na uroczystości cywilne, jak i kościele. Kupuje się je niemal na wszystkie okazje – począwszy od urodzin i chrztów, przez urodziny, rocznice, śluby, wszelkie inne okazje, a zakończywszy na samych ceremoniach pogrzebowych. Choć kwiaty wyglądają majestatycznie, to nie zawsze się sprawdzają. Zazwyczaj ich zdolność do przetrwania wynosi kilka dób, a latem, gdy panuje upał, nawet kilka godzin. Przy niektórych okazjach, zwłaszcza jak ślub w środku upalnego lata, warto pomyśleć nad zamiennikiem.

Owoce
Owoce, a ściślej kosz owoców, to prezent zyskujący coraz większą popularność. Owoce wyglądają równie efektownie co kwiaty. Różnica polega na tym, że się nie zmarnują, bo można je zjeść. Inną roślinną alternatywą dla kwiatów ciętych stanowią kwiaty doniczkowe. Potrafią przetrwać zdecydowanie dłużej, a nawet stać się piękną pamiątką po danym wydarzeniu. 

Słodycze oraz alkohol
Piękne bukiety kwiatów można zastąpić równie pięknymi bukietami z cukierków. Cukierki czekoladowe, truskawkowe, galaretki, pianki, nadziewane – jeden rodzaj lub wymieszane – okażą się, jakkolwiek to brzmi, przesłodkim prezentem. Można również wręczyć gotową bombonierkę. Dla wielbicieli wszelkiego rodzaju trunków można natomiast wręczyć butelkę dobrego wina lub innego alkoholu.

Pieniądze oraz kupony lotto
Na śluby wypada przyjść także w towarzystwie koperty z pieniędzmi lub kuponami lotto. Pierwsza wersja okaże się pragmatyczna, druga doda nieco adrenaliny. Ewentualnie można wręczyć bilet lub voucher, przykładowo na jakąś imprezę kulturalną.

Przedmioty dla dziecka
Wielu z nowożeńców szybciej lub później planuje dziecko. Ich ślub to doskonała okazja, aby zasypać jeszcze nienarodzonego malucha pierwszymi prezentami. Zwłaszcza jeśli nowożeńcy spieszą się z dzieckiem lub już go oczekują. Wśród takich prezentów znaleźć się mogą pluszaki, zabawki lub nawet przybory do przedszkola. 

Pomoc charytatywna
Dla nowożeńców, którzy działają społecznie lub wykazują się wielkim sercem, na pewno spodoba się prezent w formie charytatywnej. Istnieje wiele fundacji, które proszą o pomoc. Goście mogą wręczyć nowożeńcom swoje przelewy na konto fundacji lub drużbowie, po wcześniejszym ogłoszeniu, mogą się przejść i zebrać od gości pieniądze na cele charytatywne.

Coś kulturalnego

Koneserom literatury, muzyki i kina zaproszeni na ślub mogą, a nawet muszą, podarować coś, co ich uszczęśliwi. Chodzi mianowicie o książki, płyty muzyczne i płyty z filmami. To prezent, który po pierwsze przetrwa, a po drugie spożytkuje czas osobom zapraszającym na ślub.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here