Ślub w angielskim stylu

0
14

Szukając pomysłów na motywy i dekoracje ślubne warto jest zainspirować się pomysłami na ślubny design z innych kultur i krajów. My dziś przedstawimy istnie królewski styl – angielski. Przypominacie sobie filmy : „Cztery wesela i pogrzeb”, „Moja dziewczyna wychodzi za mąż”, „Miłość i inne nieszczęścia”? Trzeba przyznać, że scenarzyści bardzo postarali się o to by uroczystości ślubne w powyższych filmach były przedstawione niezwykle malowniczo-dlaczego więc nie zaczerpnąć z nich niektórych pomysłów?

Ślub w angielskim stylu – elegancja i klasyka

W kraju Królowej Elżbiety II zarówno śluby jak i wesela są niezwykle eleganckie i klasyczne. Ceremonie ślubne urządzane są w kościołach, ale też często się zdarza, że odbywają się np. w pałacowych ogrodach, gdzie też organizowane są wesela. W wielu regionach, według tradycyjnego angielskiego zwyczaju, państwo młodzi przyjeżdżają na miejsce ceremonii ślubnej bryczką konną – można naprawdę poczuć się jak z królewskiej rodziny.

Wesele często odbywa się pod wielkimi namiotami gdzie ustawiana jest sala taneczna i stoły. Dekoracje są niezwykle malownicze najczęściej są to girlandy skomponowane między innymi z: kolorowych lampionów, kwiatów, wstążek, balonów oraz papierowych ozdób. Kwiaty są wszędzie i występują w przeróżnych kompozycjach: na stołach w postaci bukietów, osadzone na stojakach po bokach namiotów, zwisające z sufitu namiotu.

Dania podawane są w myśl zasady „szwedzkiego stołu”. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla gości jak i dla organizatorów wesela.

Warto jest zadbać o dobrze dobrane oświetlenie. Możemy skorzystać z usług firm zajmujących się dekoracją świetlną oraz dodatkowo stworzyć niezwykły klimat wykorzystując świeczniki i lampki.

Angielskie zwyczaje

Angielski zwyczaj oczepin nieco różni się od naszego – Panna młoda i Pan młody rzucają welon i muszkę z oddzielnych okien. Po oczepinach goście zapraszani są w specjalne miejsce gdzie puszczają w niebo balony (bądź lampiony) szczęścia. (ULFO ballons). Niekiedy po oczepinach puszcza się sztuczne ognie na cześć młodej pary.

Według angielskiej tradycji musimy pamiętać, aby przygotować „księgę gości”. Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawy pomysł na sympatyczną pamiątkę ze ślubu. Możemy stworzyć własną księgę z oddzielną stroną dla każdego członka rodziny i miejscem na jego zdjęcie z Naszego ślubu.

O czym jeszcze musimy pamiętać, aby stworzyć angielski klimat? Druhny – koniecznie muszą być ubrane tak samo, lub przynajmniej w podobne kreacje. 

Dziewczynka z kwiatami: to chyba jeden z najbardziej uroczych momentów podczas ceremonii ślubnej, kiedy słodka dziewczynka rzuca płatki kwiatów na drodze do ołtarza przed parą młodą. Takie momenty pozostają „ukryte w kadrze” na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here