Ślub w Boże Narodzenie

0
20

Święta Bożego Narodzenia tworzą niepowtarzalny klimat, pełen radości i rodzinnej atmosfery. Jeśli ktoś planuje ślub w tym okresie, to na pewno ten nastrój przeniesie się również na uroczystość zaślubin oraz atmosferę przy weselnych stołach.

Ślub w Boże Narodzenie – kolorystyka

Ta świąteczna aura powinna również znaleźć odzwierciedlenie w doborze kolorystyki dla stylizacji młodej pary. Królować powinna czerwień, pięknie wyglądająca na tle np. tradycyjnej bieli sukni ślubnej, czy na tle zimowego, śnieżnego krajobrazu.
W kolorze czerwieni mogą być dodatki w postaci ozdoby do włosów panny młodej, muszki i butonierki pana młodego, ciepłych szali, czy rękawiczek. Czerwony może też być bukiet ślubny, a w ubiorze np. sweterek czy bolerko panny młodej.
Pomysłów jest mnóstwo, zobaczcie na zdjęcia poniżej. 

Nie tylko czerwień jest kolorem typowym dla świąt  Bożego Narodzenia. Równie świąteczny jest kolor srebrny czy złoty, a także zieleń kojarzona z igliwiem świątecznych drzewek. Można te kolory wykorzystać wszędzie: w ślubnych kreacjach młodej pary, w bukiecie, w przystrojeniu kościoła czy sali weselnej.

Świąteczne dekoracje

Bożonarodzeniowy nastrój już sam w sobie jest bardzo podniosły i radosny. Wszędzie wokół wszystko przystrojone jest świątecznymi dekoracjami, lampionami i nie trzeba zbyt wiele dodawać, żeby ten niesamowity klimat udzielił się też atmosferze ślubnej ceremonii. Święta są magiczne i takie też są śluby brane w Boże Narodzenie.

Wystarczy trochę dodatkowej inwencji i można wyczarować piękne ozdoby weselnych stołów i krzeseł, nawiązujące do klimatu świąt. Na przykład z choinkowych gałązek, szyszek, lukrowanych pierniczków w kształcie gwiazdek, kolorowych lampek itd. Na świątecznej choince można zawiesić malutkie paczuszki z upominkami dla gości, czy np. z winietkami wskazującymi miejsca przy weselnym stole.

Nawet tort weselny może być nieco „świąteczny” i np. przybrać kształt choinki, a kolorami przypominać Świętego Mikołaja 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here