Ślub w czerni i bieli

0
32

Czerń i biel to chyba najbardziej kontrastowe zestawienie kolorów. Wykorzystanie ich w ślubnej i weselnej stylizacji może się wydawać bardzo odważne i ekstrawaganckie, ale jednocześnie wyjątkowo efektowne. A przecież jest to klasyczny duet kolorów ślubnej kreacji nowożeńców.

Czerń i biel

Dlaczego by więc nie pokusić się o właśnie takie kolory przewodnie całej uroczystości? Można zacząć już od projektu zaproszeń, gdzie wszystko będzie napisane „czarno na białym” 🙂

Jeśli na ślubie będą tzw. druhny, to również mogą poddać się biało-czarnej stylistyce. 

W dekoracji sali weselnej i stołów trzeba odpowiednio wyważyć proporcje w zastosowaniu czerni i bieli. Czerń należy złagodzić np. formą różnych ozdób. Lekkości i elegancji dodadzą koronki i ażurowe detale, np. w postaci serwetek, ozdób na tkaninach i inne. Złagodzenie kontrastu  można również uzyskać poprzez dodanie trzeciego koloru. Z czernią i bielą doskonale komponuje się  róż, w którym to kolorze mogą być np. kwiaty ozdabiające stoły. Innymi kolorami świetnie pasującymi zwłaszcza do czerni są purpurowa czerwień oraz złoto. Czerwone mogą być np. kwiaty w wazonach, a w kolorze złota wszelkie kokardy ozdabiające stół lub krzesła, wizytówki przy nakryciach dla gości, serwetki i inne dodatki.

Ślub w czerni i bieli

Torty i inne słodkie wypieki również mogą prezentować się niezwykle efektownie w zestawieniu biało-czarnych barw. Może to być spore wyzwanie dla cukiernika. Jeśli boicie się zastosowania w stylistyce wesela żywych barw albo słodkich kiczowatych kolorów, doradzamy duet czerni z bielą. To jednak klasyka, a ona zawsze jest w modzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here