Ślub w kolorze bordo

0
38

Jak co roku, eksperci i projektanci instytutu kolorów Pantone wskazali jeden kolor, który będzie królował przez najbliższych 12 miesięcy. Tym razem postawili na Marsalę czyli kolor opisywany jako ciemne bordo, rdzawy odcień miedzi albo winna czerwień. 

Ślub w kolorze bordo – popularny wybór

Wspomniani eksperci od kolorów widzą jego zastosowanie zarówno w modzie, jak i we wnętrzach, makijażu czy designie. Są na tyle wpływowi, że wskazane przez nich barwy niemal natychmiast są wykorzystywane przez projektantów. Dlatego podejrzewamy, że również w branży ślubnej kolor ciemnego bordo będzie w tym roku popularnym wyborem.

Przejdźmy do rzeczy, poniżej pokażemy Wam trochę inspiracji, które wskażą możliwości zastosowania tego koloru jako przewodniej barwy ślubu. Bordo nie jest łatwym kolorem, choćby dlatego że jest to ciemna barwa, która stanowi bardzo silny i dominujący akcent. Trzeba więc uważać aby nie przesadzić.

Kolor przewodni powinien pojawić się w dodatkach Panny Młodej. I tu pole do popisu mamy spore, odcienie bordo mogą pojawić się w dodatkach takich jak buty, torebka, ozdoba do włosów, pasek do sukni. Nie może ich też zabraknąć w bukiecie. Wybór kwiatów, których możemy użyć w kwiatowej kompozycji jest całkiem sporo. Choćby róże występują w odcieniach ciemnego bordo.

Kolor przewodni wesela

Zazwyczaj trudno jest wkomponować kolor przewodni wesela w strój Pana Młodego. Tym razem jest jednak inaczej, bo bordo jest kolorem jak najbardziej męskim i występuje w modzie męskiej powszechnie. Znajdziemy w tym odcieniu zarówno muszkę, skarpetki, spinki do mankietów jak i sam garnitur. Warto pomyśleć też o drobnej ozdobie butonierki.

Bordo może śmiało królować na weselnym stole, nie ustępując w tym względzie innym barwom. Oczywiście nie będzie to z pewnością pierwszy wybór dla osób które ślub planują latem. Ale już zima czy jesień to pory, do których ten kolor pasuje idealnie. Nie zapomnijcie uwzględnić go również planując dekoracje sali.

No ciekawi jesteśmy czy faktycznie kolor roku 2015 odbije się echem w ślubnej stylistyce. Nie jest to kolor łatwy, ale ma w sobie wiele uroku i spokojnej elegancji. Wg specjalistów firmy Pantone Marsala ma przywodzić na myśl bogactwo, poczucie spełnienia, równocześnie jej ziemisty odcień przywołuje związek z naturą. I tego Wam życzymy w nadchodzącym roku jak również na nowej drodze waszego życia. Dostatku, spełnienia i kontaktu z naturą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here