Śmieszne zaproszenia ślubne

0
16

Tym razem chcemy pokazać Wam przykłady pomysłowych zaproszeń, zarówno w formie, jak i w treści. Są nietuzinkowe i świadczą o znaczeniu, jakie ma dla Was zbliżająca się uroczystość. Oczywiście, zawsze można kupić gotowe zaproszenia, ale to raczej „wyjście awaryjne” dla leniwych lub przeciwnie – mocno zapracowanych.Warto samemu zaprojektować lub nawet własnoręcznie wykonać zaproszenia o oryginalnym pomyśle. Niekiedy nie obejdzie się bez skorzystania z usług jakiegoś projektanta i firmy poligraficznej. Spójrzcie na poniższe przykłady.

Ilustracja z Waszymi podobiznami

Można na zaproszeniu umieścić, oprócz całej ważnej treści, narysowane podobizny nowożeńców, które oddają najbardziej charakterystyczne cechy ich wyglądu (np. fryzurę, uśmiech, okulary itp.). Może to być także zabawny kolaż z wykorzystaniem zdjęć narzeczonych. Takie spersonalizowane ilustracje zamówić można w niektórych firmach zajmujących się ślubną poligrafią. Na pewno nie zrobi Wam tego pierwsza lepsza firma, ale warto trochę poszukać, popytać wśród znajomych, może znają jakiegoś zdolnego grafika, który podjąłby się takiego wyzwania. Na pewno miło zaskoczycie gości takimi zaproszeniami.

Śmieszne zaproszenia ślubne – wasze zdjęcie

Możecie wykorzystać swoje autentyczne zdjęcia z okresu narzeczeństwa lub wykonane specjalnie pod kątem zaproszeń.
Można je wkomponować w samym zaproszeniu lub na kopercie. I tu również niezbędna będzie pomoc dobrego grafika, żeby zaproszenie wyszło pomysłowe, a nie tandetne. W takich zaproszeniach najważniejszy jest pomysł.

Gdy planujemy ślub, musimy z odpowiednim wyprzedzeniem zająć się zaproszeniami dla gości. Powinni je otrzymać ok. trzech miesięcy przed ślubem. Zwyczajowo przyjęło się dawać zaproszenia tym, którzy będą również uczestniczyć w weselu (wówczas podaje się adres przyjęcia weselnego). Do osób, których nie zapraszamy, ale które wypada poinformować o zbliżającym się ślubie, wysyłane są tylko „Zawiadomienia”, w których podaje się  datę i godzinę ślubu oraz jego miejsce, natomiast nie umieszcza się informacji o przyjęciu weselnym.

Ostatnio spotyka się również zapożyczone z „zachodu” zawiadomienia o dacie ślubu, tzw. Save The Date, które wysyłane są jeszcze przed właściwymi zaproszeniami. Na nich zamieszcza się tylko datę ślubu, bez lokalizacji i godziny. Dzięki temu mamy pewność, że wszyscy zaproszeni goście zarezerwują sobie daną datę dla nas i nie będą w tym czasie planować na przykład wakacji.

W treści zaproszeń umieszcza się czasami, oprócz typowych informacji, jakieś dodatkowe uwagi, dotyczące np. sugestii co do prezentów albo zrezygnowania z wręczania kwiatów na rzecz jakiejś akcji charytatywnej itp. Czasami zamieszcza się w nich jakieś zabawne wierszyki lub anegdotki o tematyce małżeńskiej. Ważną sprawą jest często prośba o potwierdzenie przybycia, co wiąże się z zaplanowaniem odpowiedniej liczby gości przy weselnym stole, przydzieleniem każdemu odpowiedniego miejsca oraz wieloma innymi sprawami organizacyjnymi. 

Zaproszenie na balonie

Takiego zaproszenia chyba jeszcze nie widzieliście? Trzeba się trochę namęczyć, żeby odczytać jego treść 🙂 Poszukajcie drukarni, która drukuje na niestandardowych materiałach, kupcie balony i zaproszenia gotowe. Wasi bliscy będą zaskoczeni!

Nietypowy nośnik

Zaproszenia mogą przybierać nie tylko papierową formę. Możemy zaprosić gości niejako „osobiście”, nagrywając swój głos np. na CD albo kasecie magnetofonowej (idealny pomysł na uroczystość w stylu Vintage!). Wasze zaproszenia mogą też przybrać postać winylowej płyty, ze specjalnie zaprojektowaną okładką a nawet książeczką, oczywiście z Waszymi zdjęciami. Fajnym pomysłem jest też dołączenie do zaproszeń mini-formularza, na którym goście mogą wpisać ulubione piosenki, które chętnie usłyszeliby na Waszym weselu. Dzięki temu będziecie mogli wspólnie z DJ-em bądź zespołem przygotować odpowiednią muzykę.

Powyższe przykłady będą pasowały do wesela melomanów. Zapaleni fani fotografii mogą pokusić się o wysłanie zaproszeń w formie rolki filmu do analogowego aparatu. Rzadko się je dziś spotyka, dlatego takie zaproszenie będzie miało nostalgiczny i romantyczny wydźwięk.

Ciekawy format

Papierowe zaproszenia też nie muszą wyglądać typowo. Mogą przybierać różne przestrzenne kształty albo zapowiadać zbliżającą się ceremonię podobnie jak plakat kinowy, który zaprasza na premierę filmu (z Waszym udziałem w rolach głównych oczywiście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here