Sukienka na poprawiny – jaką wybrać?

0
23

Sukienka na wesele – poprawiny. Jak powinna się ubrać Panna Młoda? Utarło się, że na imprezę nie idzie się dwa razy w tym samym ubraniu. Ten „zwyczaj” rozwiewa wątpliwości tych Panien Młodych, które zastanawiają się, czy sukienka, którą miały na sobie w dniu ślubu, będzie również odpowiednia następnego dnia – na poprawinach. Jak więc powinna się ubrać, aby wyglądać uroczyście, a przy tym nieco inaczej, niż wszystkie kobiety na przyjęciu? Innymi słowy wyjątkowo?

Sukienka na poprawiny – dobierz ją do charakteru imprezy

Niektóre poprawiny odbywają się w ogrodzie na świeżym powietrzu i mają charakter barbecue z przekąskami z grilla, piwem, cydrem i innymi orzeźwiającymi i niskoprocentowymi alkoholami. Inne z kolei, w sali czy też restauracji, w której odbywało się też wesele i różnią się przystawkami, ewentualnie alkoholem i niczym więcej. To właśnie do charakteru, a przede wszystkim miejsca imprezy trzeba dobrać kreację. Na zewnątrz, w zależności od pogody, może być nieco bardziej luźna, z kolei wewnątrz lokalu, nie powinna zbytnio ujmować elegancji sukni ślubnej.

Jaki kolor sukienki wybrać?

Tutaj jest kilka sugestii. Panna Młoda na pewno będzie dobrze wyglądała w białej sukience z dodatkami przyciągającymi uwagę, w innym, kontrastowym kolorze, np. granatowym, bordowym. Często wybieranym kolorem jest też ecru i kanarkowy. To najlepszy sposób na wyróżnienie się na tle innych kobiet podczas uroczystości. Równie często Panny Młode wybierają też sukienki w swoim ulubionym kolorze. Jest to dobry pomysł – kolor, w którym czują się dobrze i tak też wyglądają. Niezalecanym jest oczywiście czarny, wciąż kojarzony z żałobą.

Sukienka na poprawiny a fason

Fason najlepiej dobrać do figury. Niektóre Panny Młode będą dobrze wyglądały w sukience typu bombka, inne najlepiej poczują się w klasycznym, prostym fasonie, a jeszcze inne wybiorą kreację w stylu etui, która idealnie będzie przylegała do ciała. Ważne, aby sukienka, nie była zbyt krótka – mini zdecydowanie odpadają, jednak kreacja przed kolano będzie jak najbardziej w porządku.

Ważne dodatki i buty

Jeśli Panna Młoda zdecyduje się na suknię w ulubionym lub modnym kolorze, może okazać się, że znajdą się i inne kobiety, które będą miały podobne, czy wręcz identyczne. Dlatego też warto tak dobrać dodatki, aby wyróżniały całą stylizację. Może to być wyjątkowa biżuteria lub buty w ekstrawaganckim kolorze, co ostatnio jest trendem również w zestawieniu z bielą sukien ślubnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here