Suknia syrena – czy to dobry wybór?

0
15

Suknia ślubna to chyba najważniejszy wybór, jaki ma przed sobą przyszła panna młoda. I nie jest to łatwy wybór. Przede wszystkim, suknia ma spełnić nasze marzenia o niej, ma idealnie pasować do figury, podkreślać jej atuty, a jednocześnie ukryć mankamenty.

Suknia syrena – popularny fason sukni

Jednym z popularnych fasonów sukni ślubnej jest tzw. syrena(zwana równie rybką)To suknia o kroju bardzo dopasowanym do sylwetki, ale od linii bioder lub kolan mocno rozszerzającym się ku dołowi.

Jest to fason dla kobiety o figurze prawie idealnej, czyli tzw. klepsydry (o wyraźnie zarysowanej talii, wydatnym biuście, krągłych biodrach). Suknia taka pięknie się prezentuje na kobietach szczupłych. Dodatkowo wydłuża nogi i wysmukla talię.

Rozkloszowany dół sukni często jest wydłużony w tren. Rozszerzenie sukni nie powinno się zaczynać zbyt nisko. Najlepsze jest miejsce mniej więcej 15 cm poniżej najszerszego miejsca bioder. Suknia musi bowiem zachować dobre proporcje, a jednocześnie panna młoda musi się swobodnie poruszać. 

Góra sukni jest zazwyczaj formą gorsetu bez ramiączek. Największą ozdobą „syrenki” jest rozkloszowanie dołu. Nadaje charakter całej stylizacji i ma wpływ na całość sylwetki.

Rozkloszowanie bardziej zdobne i bogate w falbany pasuje do kobiet wysokich. Niewysokie panie powinny mieć skromniejszy dół, żeby nie obciążył i nie skrócił sylwetki.

Przy wyborze takiej sukni ważny jest materiał, z jakiego ma być uszyta. Bardziej zdobna będzie ta z koronkami i naszywanymi kryształkami lub perełkami, natomiast suknia bardziej skromna powinna być gładka, z satyny lub tiulu.

Dobrze dopasowana suknia

Przymierzając  suknię-syrenę trzeba w niej trochę pochodzić, pozginać się, spróbować zatańczyć. Ten fason wymaga bowiem odpowiedniej elastyczności, żeby nie ograniczał swobody ruchów. Trzeba też pamiętać o założeniu do przymiarki bielizny, jaką planujemy już na ślub. To bardzo ważne, ponieważ taka suknia jest bardzo dopasowana i bielizna nie może być widoczna, ani nie może zniekształcać ciała w newralgicznych miejscach.

Suknia typu syrena jest wyjątkowo elegancka, kobieca i kojarzy się z luksusem. Jej strojność zależy od różnych zdobników, tkaniny, wycięć z przodu i na plecach. Przy tego typu sukni trzeba dobrze dobrać biżuterię, fryzurę i wszelkie inne dodatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here