Suknie ślubne z tiulu

0
13

Suknie ślubne z tiulu cieszą się ostatnio dużym powodzeniem. Są bardzo efektowne i zwiewne. Można uszyć lub kupić oddzielnie spódnicę i gorset, dzięki czemu można je dowolnie ze sobą łączyć, nawet w różnej kolorystyce. Ładnie wyglądają zarówno w śnieżnej bieli, jak również we wszystkich możliwych pastelowych barwach. Najładniejsze z nich, to pudrowy róż, ecru, mięta, gołębi błękit. Górna część sukni może być w kolorze białym, pastelowym, a niekiedy nawet w bardziej kontrastowym w stosunku do dolnej, np. fioletowym, niebieskim, czy nawet karminowym.

Suknia ślubna z tiulu – jak wygląda?

Górna część sukni zazwyczaj uszyta jest z materiału o innej fakturze niż tiul, często przyozdabiana jest perełkami lub cyrkoniami, wstawkami z tiulu, może mieć też elementy z koronki, zwłaszcza kiedy suknia ma długie rękawy.

Tiulowe suknie mogą być w wersji krótkiej (kończącej się w okolicy kolan), długiej (do kostek lub do ziemi) lub bardzo długiej (kiedy suknia dość mocno opiera się o ziemię, jak na poniższych zdjęciach).

Tiulowe suknie mogą mieć bardzo różnorodne fasony. W niektórych dolna część składa się z wielu warstw tiulu, a w innych tylko wierzchnia warstwa jest tiulowa, a całość sukni uszyta jest np. z tafty. Niezależnie od fasonu i długości sukni z tiulu, najlepiej prezentują się one na szczupłych i dość wysokich kobietach.

Nie tylko Panna Młoda

Kreację z tiulu mogą również wybrać druhny Panny Młodej. Jednak w tym wypadku, powinny to być suknie w bardziej wyrazistych kolorach, nie pastelowych.

Niewątpliwie, w takich sukniach panny młode wyglądają jak prawdziwe księżniczki 🙂 Trzeba jednak trafić na bardzo dobrą krawcową lub salon gotowych sukien ślubnych, żeby uniknąć tzw. „efektu bezy”, co w przypadku sukni z tiulu nie jest łatwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here