Tiara jako dopełnienie ślubnej fryzury

0
16

Coraz bardziej popularną ozdobą na głowie Panny Młodej staje się tiaraniekiedy nazywana też diadememHistoria tiary sięga czasów biblijnych, kiedy to Jahwe kazał ją sporządzić ze szczerego złota dla Aarona, brata Mojżesza.

Tiara – stylowy dodatek

Od wieków tiara jest ozdobą koronowanych głów, jak również ozdobą głowy papieży podczas różnych nieliturgicznych uroczystości. Jest symbolem władzy i splendoru. Do dziś, w panujących obecnie rodzinach królewskich, tiara jest obowiązkową ozdobą na głowie Panny Młodej. Miała ją na swoim ślubie brytyjska księżna Diana, obecna księżna Kate, księżne Szwecji, Holandii, Danii, Hiszpanii i in.

Wiele kobiet marzyżeby choć na ślubie poczuć się, jak prawdziwa księżniczka. I właśnie dla nich idealną ozdobą ślubnej kreacji jest tiara.

Tiara jest niezwykle efektowną i strojną ozdobą, więc trzeba uważać, żeby nie przesadzić z doborem pozostałych ozdób, zwłaszcza ślubnej biżuterii.

Tiara najbardziej pasuje do wysoko upiętych koków lub do rozpuszczonych, długich włosów.

Tiara jako dopełnienie ślubnej fryzury

Tiara najlepiej wygląda z suknią typu „księżniczka”, długą i mocno rozkloszowaną. Nieźle też pasuje do sukni typu „syrena”. Można ją upiąć we włosach oprócz welonu (np. z przodu głowy, a welon bardziej z tyłu), można upiąć samą tiarę, a można też połączyć ją z welonem.

Tiara ślubna może być wykonana z kryształków, kamieni półszlachetnych, perełek, srebra lub złota. Wybór jest bardzo duży, więc jest w czym wybierać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here