Wesela sponsorowane – o ślubach sponsorowanych w Polsce

0
14

Budzą kontrowersje, czasem pozostawiają niesmak. Interesują się nimi media tradycyjne i cyfrowe. Goście reagują różnie. Jedni są zaciekawieni, inni czują się nieswojo, jak w galerii handlowej. Cel przedsięwzięcia. Wesele marzeń. Wesele sponsorowane.

Czym są wesela sponsorowane?

Wesela sponsorowane to moda, która przyszła do nas z zachodu i nieśmiało wkracza na polskie sale weselne. To nic innego, jak wymiana usług. Para moda w zamian za reklamę konkretnej usługi otrzymuje np. wycieczkę w podróż poślubną, usługi fotografa, kolację dla gości w wystawnej restauracji, zaproszenia, orkiestrę i wiele innych.

Wesele sponsorowane – wady i zalety

Tego typu forma organizowania uroczystości ma wielu przeciwników. Przecież wesele jest wydarzeniem dla rodziny, której ze względu na szacunek nie należy się reklama, jak w centrum handlowym. Mało kto chce słuchać co 3 piosenki, zapowiadanych przez wodzireja sponsorów imprezy. Mało kto też marzy o tym, aby na wychodne otrzymać stos ulotek od każdego z „usługodawców”. W niektórych przypadkach sponsorzy życzą sobie również relacji foto lub wideo, którą potem będą mogli opublikować we własnych kanałach promocji. Kto, zwłaszcza ze starszych gości, się na to zgodzi? A przecież babć i ciotek na weselach nie brakuje.

Zalety rozwiązania? Para Młoda faktycznie może sporo zaoszczędzić. Jeśli nie ma pieniędzy na organizację wystawnego wesela dla kilkudziesięciu osób, a rodzice nie są w stanie pomóc, jest to sposób na stworzenie uroczystości marzeń. Sponsorzy zadbają o odpowiednią atmosferę, proponując swoje usługi. Dzięki temu za wesele można zapłacić mniej albo nie płacić wcale.

Aby zdobyć sponsorów na takie przedsięwzięcie, trzeba po prostu szukać. Nie obejdzie się bez mailowania bądź dzwonienia do firm, które mogłyby zaproponować swoje usługi. Często można spotkać się z odmową – wielu wciąż nie chce wykonywać usług „za darmo”.

Jak firmy mogą się reklamować?

Najczęściej są to logo umieszczone w różnych miejscach. Na serwetkach, zaproszeniach, czasem również na bannerze na sali weselnej. Może się zdarzyć i tak, że podczas uroczystości wodzirej faktycznie będzie co jakiś czas przypominał gościom o sponsorach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here