Wesele w stylu marynarskim

0
23

Styl marynarski jako motyw przewodni wesela oraz ceremonii ślubnej,najlepiej sprawdzi się oczywiście latem. Na śniegu albo w otoczeniu jesiennych liści morskie akcenty będą wyglądały po prostu absurdalnie, dlatego decydując się na tę stylistykę weźcie pod uwagę porę roku.

Wesele w stylu marynarskim

Styl marynarski ma tę zaletę, że nie będzie Wam trudno do niego przekonać przyszłego małżonka. Morskie akcenty takie jak niebiesko-granatowe paskisznur żeglarskikotwice, latarnie morskie czy statki są z pewnością bliższe męskim upodobaniom niż pudrowy róż albo motywy florystyczne. Dlatego wybór takiej tematyki doradzamy szczególnie tym z Was drogie Panie, które o każdy swój ślubny pomysł muszą toczyć boje z konserwatywnym partnerem. Tym razem powinno Wam pójść łatwo!

Pan Młody może wykorzystać marinistyczne akcenty dobierając obuwie, krawat, garnitur, koszulę czy spinki do mankietów. Warto pomyśleć o takim detalu jak skarpetki i tu również przemycić morski akcent.

Marynarski klimat wesela możecie zasygnalizować gościom już na etapie wysyłaniazaproszeń. Możecie wręcz poprosić gości aby każdy z weselników postarał się o jakiś morski akcent. Mogą go wyrazić w stroju, dodatkach albo prezencie, który Wam podarują. Jeśli na waszym ślubie będą druhny, to koniecznie zadbajcie o to, aby ich sukienki nawiązywały kolorystyką do tematu przewodniego. Sukienki mogą być po prostu granatowe albo w biało-niebieskie paski.

Dekoracje sali weselnej

Najwięcej pola do popisu dają oczywiście dekoracje sali weselnej. Tu możecie wykorzystać bardzo wiele symboli marinistycznych. Sznury, kotwice, latarnie, modele statków, obrusy w biało-niebieski pasy to tylko niektóre z nich. Pamiętajcie, że kolorystyka marynarska świetnie komponuje się z czerwienią, dlatego warto wprowadzić do dekoracji również elementy w tym kolorze.

Gościom możecie zafundować dodatkową atrakcję w postaci marynarskich rekwizytów, z którymi będą fotografowani. Będą mieć świetną zabawę udając marynarzy, a Wy zyskacie wspaniałą pamiątkę z imprezy. Sami również powinniście zorganizować sobie sesję zdjęciową w morskim klimacie. Oczywiście najlepszym tłem do takiej sesji będzie plaża, niekoniecznie morska. Możecie udać się razem z fotografem nad najbliższe jezioro, z pewnością znajdziecie jakieś w Waszej okolicy. Zdjęcia ślubne nad wodą mają niepowtarzalny klimat.

Nie zapominajcie o detalach. Wasz motyw przewodni będzie tworzył wyjątkową atmosferę jeśli dokłądnie przemyślicie gdzie go wykorzystacie. Pisaliśmy wyżej, że z marynarską kolorystyką świetnie komponuje się czerwień. Możecie pomalować na ten kolor paznokcie, albo zadbać o napoje w tej kolorystyce. Jeśli przewidujecie drobne upominki dla gości weselnych, to tu również zadbajcie o nawiązanie do tematyki przewodniej wesela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here