Wesele w zimie – dobry wybór?

0
13

Ślub w zimie planowany jest rzadziej, niż w miesiącach wiosenno-letnich. Owszem, zimowa pora ma wiele minusów (nie tylko tych, które wskazuje termometr za oknem ;)) ale ma też wiele plusów. 

Wesele w zimie – plusy i minuy

Łatwiej o wolne terminy w tym okresie, zarówno jeśli chodzi o datę ślubu w kościele czy urzędzie, jak również wynajęcie sali weselnej, oprawy muzycznej itp.

Minusem może być uboższy wybór kwiatów, a w menu wybór niektórych świeżych owoców czy warzyw. No i kreacje młodej pary muszą być dostosowane do chłodnej, a czasami nawet mroźnej pogody 🙂 Poniżej znajdziecie nasze inspiracje na zimowe kreacje, w których nie zmarzniecie.

W zimowych ślubnych kreacjach trzeba uwzględnić elementy, które zapewnią ciepło i nie pozwolą zmarznąć. Pannie młodej przyda się  futerko albo peleryna, może jakiś ładny ciepły sweterek, mufka czy rękawiczki. Zarówno pannie młodej, jak i panu młodemu, przydadzą się też z pewnością ciepłe szale.

Bukiet ślubny nawet zimą może być piękny i oryginalny. Obecnie przez cały rok dostępna jest w kwiaciarniach bogata oferta kwiatów. Można również skorzystać z nietypowych inspiracji i dołączyć do bukietu np. szyszki, gałązki zimozielonych krzewów, zimowe owoce albo np. pokusić się o jakiś całkiem  awangardowy bukiet, np. z elementów biżuterii.

Kolorystyka, która będzie pasowała do zimowego wesela może być różna. Możecie postawić na pastelowe, mroźne barwy, które kojarzą się z tą porą roku. Pięknie będzie wyglądał błękit jako kolor przewodni zimowego ślubu. Razem z nim świetnie będzie komponował się brokat i wszelkie święcąco-kryształowe elementy. Albo możecie nawiązać do aury świątecznej i skusić się na ożywczą czerwień i zieleń, szczególnie jeśli Wasz ślub odbędzie się w okolicach Bożego Narodzenia.

Inspirujące dekoracje

Inspiracją dla zimowych dekoracji weselnych mogą być różne bożonarodzeniowe i karnawałowe elementy, jak np. gwiazdki, szklane sople lodu, girlandy z lampkami, dużo bieli, złota, brokatowych ozdób o motywach świątecznych, gałązek choinkowych, szyszek, pięknych lampionów ze świecami i in.

Zimą szczególnie warto zadbać o efekty świetlne na weselu. Ciemno robi się o tej porze roku znacznie wcześniej niż latem, dlatego sztuczne światło będzie Wam towarzyszyło niemal przez całą uroczystość. Co wcale nie musi być wadą. Świąteczne lampki, lampiony albo świece stworzą w sali weselnej wspaniałą, odświętną atmosferę. Poza tym stworzą wrażenie ciepła i rodzinnego ogniska. A właśnie tak powinno nam się kojarzyć weselne party.

Zadbajcie o to, aby w weselnym menu nie zabrakło rozgrzewających napojów, takich jak grzaniec albo gorąca czekolada. Goście będą zachwyceni. Poza tym zimowe menu powinno różnić się od letniego składnikami. Przykładowo tort z owocami niekoniecznie będzie dobrym pomysłem zimą, bo wiadomo, że to nie sezon na owoce. Lepiej sprawdzi się tort czekoladowy lub kokosowy. Warto wykorzystać na stole weselnym typowo zimowe przyprawy takie jak cynamon.

Upominki dla gości

Zimowe skojarzenia możecie wziąć również pod uwagę planując drobne upominki dla waszych gości. Mogą to być rękawiczki, gotowe zestawy do zrobienia domowej, gorącej czekolady, ozdobne świeczki z waszymi imionami albo mikołajowe skarpety wypełnione słodkościami.

Zimowa aura może być pięknym tłem do ślubnych zdjęć w plenerze, zwłaszcza kiedy trafimy na obfite opady śniegu, a do tego  słoneczną pogodę. Gorzej, jeśli śnieg stanie się przeszkodą w dotarciu gości na ślub. Trzeba na wszelki wypadek zawczasu przewidzieć jakiś zastępczy transport dla dowiezienia gości do miejsca ceremonii. Przy okazji można połączyć to z dodatkową zimową atrakcją i zaplanować kulig z końmi i saniami. Już na samo wyobrażenie takiego kuligu dźwięczą w uszach wesołe dzwoneczki…

O tej porze roku można zapewnić gościom takie atrakcje, jakie są możliwe do zorganizowania tyko zimą. Oprócz wspomnianego już wcześniej kuligu, można zaplanować ognisko z pieczeniem kiełbasek albo całego „zwierza” na rożnie, poczęstunek z grzanym winem i gorącą czekoladą. Nie obawiajcie się więc ślubu w tym terminie. Na pewno większość waszej rodziny i przyjaciół z niecierpliwością będzie oczekiwać tej uroczystości, jako wyjątkowej okazji do radosnej, zimowej zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here