Wianek zamiast welonu na ślub

0
14

Styl vintage w ślubnej stylizacji to m.in. wianek na głowie panny młodej zamiast tradycyjnego welonu, woalki czy innej ozdoby. Niegdyś wianek był symbolem niewinności i czystości. Panny na wydaniu często same hodowały w swoich ogródkach kwiaty, z których potem plotły wianki na swój ślub. Podczas staropolskich oczepin, panieński wianek był zastępowany przez małżeński czepiec.

Wianek zamiast welonu – opcje

Decydując się na wianek, mamy do wyboru wiele opcji i wariantów. Wianki mogą być bardziej lub mniej okazałe, wykonane z kwiatów żywych lub sztucznych. Mogą być wielobarwne lub w jednej tonacji. Fajnie jeśli wianek koresponduje z bukietem ślubnym. Nie muszą pojawić się w nim wszystkie kwiaty z bukietu, możecie wybrać do wianka jeden gatunek, który najbardziej Wam się podoba. Albo taki, który pasuje do koloru przewodniego Waszego ślubu.

Jeśli decydujemy się na styl wiejsko-romantyczny, to warto wykorzystać kłosy zbóżmakichabrykwiaty rumianku. Przy tym należy jednak pamiętać, że polne kwiaty są bardzo delikatne i nietrwałe. Po zerwaniu szybko więdną. Niemniej jednak wyglądają pięknie we wianku.

Z kolei bardziej elegancki i dostojny charakter wianka można uzyskać dobierając szlachetne gatunki kwiatów. Będą to róże, hiacynty, piwonie, frezje, kalie a także lawenda.

Fryzura pod wianek

Fryzura pod wianek, to najczęściej długie, rozpuszczone włosy, proste lub pofalowane, warkocze (tradycyjne lub tzw. kłosy). Może być z grzywką lub bez. Nie radzimy raczej wianka jeśli planujecie upiąć włosy w kok. Wówczas zdecydowanie lepiej sprawdzi się welon lub niewielki fascynator.

Kwiaty na głowie mogą korespondować z tymi w bukiecie. Wyeksponują wówczas zamysł całej ślubnej stylizacji. Uplecenie wianka najlepiej zlecić doświadczonej florystce. Wianek ze sztucznych kwiatów można zamówić wcześniej, natomiast ten z kwiatów żywych musi być wykonany na dzień przed ślubem lub najlepiej w dniu ślubu. Jeśli odbierzemy go dzień wcześniej, pamiętajmy o włożeniu pudełka z wiankiem do lodówki .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here