Woman in Red czyli Panna Młoda w czerwieni

0
25

Czerwień chyba od zawsze kojarzy się z miłością i kobiecością. Ma ona wiele odcieni, które mają swoje oddzielne nazwy, np. karminowy, purpurowy,pąsowy. Panna młoda w czerwieni – to  dość odważny i ekstrawagancki pomysł. Jednak coraz więcej salonów ślubnych poszerza swoją ofertę o suknie w tym kolorze. To z pewnością propozycja dla kobiet odważnych i lubiących się wyróżniać. Ale właściwie dlaczego nie podkreślić czerwienią swojego uczucia, które kojarzy się zazwyczaj właśnie z tym kolorem…

Panna Młoda w czerwieni

Panna młoda w tak odważnym i wyrazistym kolorze jest mocnym „akcentem” całej ślubnej ceremonii, więc pan młody może również wystąpić w odważnej, nieco ekstrawaganckiej stylizacji. 

Czerwień jest sama w sobie tak dekoracyjna, że nawet suknie o skromnym fasonie wyglądają interesująco i wyraziście. Można również nawiązać do bardziej egzotycznych wzorów, które kojarzą się np. z Baśniami tysiąca i jednej nocy…

W innych kulturach, szczególnie azjatyckich to własnie czerwień jest tradycyjnym kolorem ślubnym. Tak jest choćby w Chinach, gdzie czerwień jest symbolem powodzenia. Tradycyjnie ślubne kreacje były szyte właśnie w tym kolorze, ale wpływ zachodniej cywilizacji na upodobania współczesnych chińczyków zdaje się zmieniać tę tradycję. Dlatego teraz równie często zobaczymy w Chinach Panny Młode w białych jak w czerwonych sukniach. Czerwień jest również tradycyjnym ślubnym kolorem w północnych Indiach. Tam barwa ta symbolizuje pomyślność.

Czerwone dodatki

Jeśli panna młoda nie chce całkowicie rezygnować z tradycyjnej bieli, może postawić na czerwone dodatki, np. buty, wstążkę w pasie, karminowe kwiaty w bukiecie, pomadkę na ustach, manicure, stroik we włosach itp. Wówczas również pan młody powinien mieć jakiś dodatek w tym kolorze, który nawiązywałby do czerwonych akcentów w kreacji partnerki. Może to być krawat lub muszka, kwiat w butonierce, sznurowadła lub skarpetki. Ciekawie będzie wyglądał również czerwony samochód wynajęty do ślubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here