Wybór podróży poślubnej

0
14

Tuż przed wielkim wydarzeniem, jakim jest ślub, przed Parą Młodą pojawia się jeszcze jeden dylemat.. a mianowicie: Gdzie polecieć w podróż poślubną? Ofert na rynku jest zatrzęsienie, ale którą wybrać? Która jest sprawdzona i warta uwagi? W końcu w podróż poślubną leci się raz… musi być niezapomniana i wyjątkowa. Przede wszystkim należy pomyśleć o tym:

W jakim terminie jechać? 

Czy od razu z wesela „śmigamy” na lotnisko, czy trzeba odpocząć po zabawie i na spokojnie wyjechać za kilka dni? Albo w ogóle w inny terminie. Dlaczego to jest ważne? W większości przypadków, wyjazd w podróż poślubną, to zmiana klimatu – a to wiąże się z zaklimatyzowaniem się. Zasada jest taka: im bardziej intensywne wesele, tym późniejszy wyjazd w podróż 🙂

Jaki kraj wybrać?

 Jedna z najtrudniejszych decyzji, Europa czy Azja? Jeśli Azja to nie latem – przełóżmy to na okres jesienno-zimowy. Jeśli Europa – to nie zimą – przełóżmy na termin wakacyjny. W tym temacie najlepiej poradzi Doradca Turystyczny, który wiedzę ma w małym paluszku!

Przy wyborze celu podróży, warto zwrócić uwagę również na inne, ważne kwestie:

– do egzotycznych Emiratów Arabskich lot trwa tyle samo, co na Wyspy Kanaryjskie – a standard hoteli i wrażenie – nieporównywalne.
– wybór opcji wyżywienia: HB (śniadania i obiadokolacje), można wybrać, aby zaoszczędzić, jednak na miejscu się okazuje, że lwią część pochłaniają posiłki, napoje (%). Dlatego też warto pomyśleć o opcji All Inclusive (wszystko w cenie), która jest najbardziej opłacalna.
– panuje przekonanie, że kraje arabskie to kraje gdzie są nachalni ludzie, upał, brud i jeszcze wiele. A niepotrzebnie. Nie raz przepiękne wakacje były bardziej udane w Egipcie, niż na super europejskiej wyspie.

Czy wybrać zwiedzanie czy wypoczynek? 

Wybór powinien być uzależniony od osobistych preferencji. Wszystko zależy od tego, jak lubi się spędzać czas wolny. Jeśli cechuje nas aktywność, „nosi nas” i bez ruszania się czujemy się źle – to oczywiście, że zwiedzanie lub opcja zwiedzanie i wypoczynek. Jeśli jesteśmy zmęczeni całym rokiem pracy, zamieszaniem związanym z przygotowaniem wesela – to wypoczynek. Istnieją hotele, które dają tak wiele atrakcji na miejscu, że tak na prawdę będziemy odpoczywać, ale aktywnie!

Gdzie kupić wycieczkę? 

Najważniejsza decyzja! Biuro podróży, portal, miejsce, gdzie można poczuć się bezpiecznie. Profesjonalna obsługa i indywidualne podejście to podstawa. Choćby była to tylko rozmowa telefoniczna, e-mail… trzeba poczuć tą więź i zainteresowanie drugiej strony.

Wszystkie powyższe dylematy są do rozwiązania. Trzeba tylko wszystko dokładnie zaplanować i cieszyć się wspólnymi wakacjami, bo podróż poślubna jest tylko jedna 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here