Zaproszenia ślubne – jakie wybrać

0
24

„Zaproszenia ślubne” są ważnym elementem całej ślubnej uroczystości, ponieważ są pierwszym oficjalnym zwiastunem zbliżającego się wydarzenia. Najlepiej zdecydować się na zamówienie w odpowiedniej firmie zaproszeń personalizowanych, wykonanych specjalnie na wasz ślub i zgodnie z waszymi wskazówkami.

Zaproszenia ślubne – projekt

Warto przemyśleć projekt zaproszeń dużo wcześniej, żeby ich wygląd, grafika, kolorystyka współgrały z pomysłem na całość ślubnej oprawy. Pomysły, na których możecie się wzorować oraz firmy lub galerie artystyczne, gdzie można zamówić zaproszenia, bez trudu znajdziecie  w internecie lub w swojej okolicy. Z pomoca przyjdzie Wam tez nasza baza firm. Uwagi i własne pomysły na zaproszenia możecie skonfrontować z wzorami, jakie oferuje dana firma. Nie idźcie na „łatwiznę” i nie kupujcie gotowych, sztampowych zaproszeń!
Są np. galerie internetowe, gdzie pod hasłem „ślub” znajdziecie artystów, którzy specjalizują się w tworzeniu między innymi ślubnych zaproszeń. Uwzględnią wasze preferencje, doradzą i zaproponują kilka wersji do wyboru.

Zaproszenia w stylu vintage mogą być wykonane np. na papierze czerpanym, w pastelowych kolorach, mogą zawierać delikatne motywy koronek, suszone płatki kwiatów lub drobne detale biżuteryjne.

Ręczne, artystyczne wykonanie zaproszeń gwarantuje ich wyjątkowość i z pewnością zapewni zachwyt adresatów waszej „ślubnej poczty” 🙂

Treść zaproszeń ślubnych

Jeśli chodzi o treść zaproszeń, to coraz częściej oprócz tradycyjnej treści, zawierającej datę i miejsce uroczystości, wierszyki i aforyzmy o tematyce małżeńskiej itp., pojawia się informacja z sugestią zamiany kwiatów przynoszonych na ślub na jakieś upominki, które potem wezmą udział w akcji charytatywnej. Niekiedy pojawia się też prośba o potwierdzenie przybycia na uroczystość weselną, co pomaga w zaplanowaniu liczby gości weselnych. Dlatego też ważne jest przygotowanie i wysłanie zaproszeń w  odpowiednim terminie.

Można się pokusić o zaproszenia dopasowane również do miejsca weselnej uroczystości, np.ślub w nadmorskiej miejscowości jest okazją do stylu marynistycznego.

Są osoby, które lubią wyjątkowo oryginalne i nietuzinkowe pomysły. Dla nich proponujemy zaproszenia, które odbiegają od tradycyjnych, nawet swoją formą. Jeden z takich przykładów zamieszczamy na zdjęciach poniżej.

Na zakończenie warto wspomnieć jeszcze o tym, że do niektórych osób, które nie są wam bardzo bliskie, ale jednak ważne w waszym życiu i powinny wiedzieć o waszym ślubie, można wysłać tzw. zawiadomienia o ślubie. Podaje się w nich tylko informację o dacie i miejscu ślubu, żeby osoby te miały możliwość uczestniczenia w  uroczystości i złożenia wam życzeń.
Postarajcie się, żeby zawiadomienia również były eleganckie i starannie wykonane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here